Parmağınıza Göre Yüzük Seçmenin Püf Noktaları

Otantik taşlı yüzükler, altın yüzükler, motifli yüzükler, eklem yüzükler ve daha sayamadığımız birçok çeşit yüzük çeşidi bulunmaktadır. Bu kadar fazla yüzük çeşidi olduğu için yüzük takmanın da birbirinden farklı yolu ortaya çıkmış oluyor.

Yüzükler, günlük hayatta en sık kullandığımız ve hemen hemen her kadının sevdiği ve parmaklarını süsleyen bir aksesuardır. Farklı farklı modellerin kombinlerimizi süslediği, her etkinlik için uygun olan yüzüklerin istediğimiz etkiyi yaratabilmesi için parmak tipimizi çok iyi bilmemiz gerekir.

Tüm bunlardan da daha önemli olan ise parmak tipinize göre yüzük seçimi yapmaktır. Parmaklarınızın yapısı, boyutu, yüzük seçimindeki en önemli etkenlerdendir. Örneğin; kısa parmaklarınız varsa ve tırnaklarınız da kısaysa büyük yüzük modelleri parmağınızı olduğundan daha kısa gösterecektir.

Tam tersini düşünelim, ince ve uzun parmaklarınız varsa çok ince yüzük kullanmak da yüzüğün elinizde kaybolmasına neden olur. İşte bu sorunlardan yola çıkarak, hangi parmaklar için hangi yüzük seçimi yapılması gerektiğini sizler için hazırladık.

Parmak tipinize göre model seçimi

Yüzüğünüzü seçerken yapılan en büyük yanlış, el ve parmak yapısını dikkate almadan model seçmek oluyor. Kıyafetlerinizi nasıl vücut tipinize göre seçiyorsanız, takı ve aksesuar seçimlerinizi de el ve parmak tipine göre yapmalısınız.

Mesela; parmak boyunuz kısaysa kalın yüzüklerden uzak durmalısınız. Hem kısa hem de kalınsa ince yüzükler tercih etmelisiniz ve parmağınıza tam oturmayan yüzükler seçmelisiniz. Çünkü ufak bir şişkinlik halinde yüzüğünüzü kullanamayabilirsiniz.
 

Parmağınızı daha ince gösterin
Parmaklarınızı olduğundan ince ve uzun göstermek için geometrik motiflerin işlendiği yüzükleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ufak bir hile ile parmaklarınızı olduğundan daha ince ve uzun göstermiş olursunuz.
 

Daha fazla gösteriş
Parmaklarınızda istemediğiniz lekeler, dövmeler veya başka izler varsa bunları gizleyecek modellere bakabilirsiniz. Örneğin; gösterişli taşlar, renkli yüzükler tam size göre olabilir. 

Çoklu yüzük kullanımına dikkat!

Son zamanlarda tek parmak üzerine 2,3,4 adet farklı modellerde yüzük takmak moda oldu. Ama moda oldu diye denemek zorunda değilsiniz! Kısa parmaklara sahipseniz eğer bu akımdan hızlıca uzaklaşmalısınız. Çünkü bu akım parmaklarınızın olduğundan daha da kısa gözükmesine neden olacaktır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı