El Şeklinize Göre Pırlanta Seçimi

 

Son zamanlarda trendi yükselen pırlanta yüzükler hakkında en çok karat bilgisi veya kesimi konuşulmakta. Oysa ki tüm bunların dışında parmak şekline göre pırlanta seçimi de oldukça önemlidir.

Onlarca kesim ve model içinden seçim yapmak oldukça zor. Her ne kadar zevkinize göre seçim yapıyor olsanız bile, parmak şeklinize göre seçim yapmak, aldığınız yüzüğün parmağınızda çok daha iyi durmasını sağlayabilir.

 

Kısa Parmaklara Uygun Tek Taş Seçimi
Bu tip parmaklarda taşın küçük ve uzun olması, parmakları uzun göstermek için idealdir. Bu tip yüzüklere baget, oval, markiz kesimler önerilebilir. Bunun yanı sıra; kemeri dar olan tektaşlar da parmaklarda uzunluk illüzyonu yaratır.

Eğer kalın parmaklara sahipseniz daha ince yüzükleri kullanmanızda fayda var. Aynı zamanda büyük taşlı yüzükler, parmaklarınızdaki bazı kusurları gizlemek için de kullanabileceğiniz modellerden biridir.

Uzun Parmaklara Uygun Tek Taş Seçimi
Bu tip parmaklara sahip olanlar en şanslı kişilerdir. Hemen hemen her tür kesim tektaş size yakışacaktır. Uzun parmaklara sahip olmanın bir diğer avantajı, taşınızı istediğiniz büyüklükte seçebilmenizdir. Prenses veya yuvarlak kesim tektaşlar, uzun parmaklara en çok yakışan modellerdendir. Markiz, radyan gibi kesimler uzun parmaklar için önerilmeyen nadir kesimlerdendir.

 

İnce Parmaklara Uygun Tektaş Seçimleri
Bu tip parmaklar için tektaş seçerken çok büyük olmaması tercih edilmelidir. Kemeri geniş, küçük taşlı bir yüzük, parmaklarınızın daha ince görünmesini sağlar. Yuvarlak, zümrüt ve prenses gibi modeller bu tip parmaklar için uygun kesimli yüzüklerdir. Radyan ve kalp kesimli yüzükler bu parmaklar için uygun olmayacaktır.

 

Kalın Parmaklara Uygun Tektaş Seçimi
Bu tip parmaklarda kemeri dar ve küçük tektaşlardan uzak durmalısınız. Bu tarz tektaşlar parmaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir. Asimetrik ve açılı kesimler de kalın parmakların tercih edebileceği modeller arasında bulunur. Bu tip parmaklara uygun olan yüzükler; yuvarlak, oval veya dikdörtgen olacaktır.

Küçük Ellere Uygun Tektaş Seçimi
Küçük ellerde, ellerin küçüklüğü ile orantılı olarak küçük tektaş seçimleri yapılmalıdır. Radyan, yatay markiz, yuvarlak tektaşlar bu tip eller için önerilir.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı